niedziela, 10 lipca 2016

Szczyt NATO - ranking memów



W tym tygodniu w naszym stałym cyklu zaprezentujemy najlepsze memy z polskiego internetu o szczycie NATO. Uporządkowaliśmy je w liście rankingowej stworzonej zgodnie z subiektywną oceną redakcji scommentowanych. Wszystkich czytelników zachęcamy do udzielania komentarzy. 

Co było najczęściej wyśmiewane ??? Oczywiście wypowiedź Baracka Obama nt sporu wokół TK, osoba prezydenta Andrzeja Dudy, blokada dróg w Warszawie oraz wystawa "Polska w NATO" pomijająca kluczowe osoby, które wprowadziły Polskę do struktur Paktu Północnoatlantyckiego. 


środa, 6 lipca 2016

Rozwiewam mity o propozycjach zmian w OFE... cz.1

Chciałbym rozpocząć swój wpis rozwianiem wątpliwości i zapewnieniem, że wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował spójny, przejrzysty i co najważniejsze korzystny dla przyszłych emerytów projekt zmian całego dziurawego już systemu emerytalnego, niestety nie mogę tego zrobić, wręcz przeciwnie powinienem was ostrzec przed kilkoma groźnymi propozycjami. Nie chciałbym uchodzić za specjalistę w dziedzinie systemu emerytalnego, bo takowym nie jestem, ale jako dociekliwy obserwator zauważam gołym okiem  kilka widocznych zagrożeń. Pomysł zmian wokół OFE sam w sobie nie jest zły. Największym plusem jest możliwe zainteresowanie pracowników samodzielnym oszczędzaniem w ramach III filaru, na co do dziś zdecydował się niewielki odsetek Polaków. Od dawna eksperci są zgodni co do tego, że emerytury z ZUSu przy naszych obecnych zarobkach będą bardzo niskie, dlatego jesteśmy niejako zmuszeni do samodzielnego oszczędzania i to chce zaproponować minister Morawiecki. Pomysł dobry, ale diabeł tkwi w szczegółów, a ich jest bez liku tak dla niepoznaki.

MIT 1 - Państwo pieniądze z OFE chce przekazać Polakom

Dla wyborcy są to piękne i chwytliwe deklaracje. Przeciętny Kowalski uzna, że środki zgromadzone przez niego w OFE staną się jego własnością, a więc będzie mógł nimi samodzielnie zarządzać. Pierwsze co w tym wypadku przychodzi na myśl to wypłata zgromadzonego kapitału i możliwość wykorzystania tych pieniędzy na własne potrzeby. Nic bardziej mylnego. OFE zostaną przekształcone w fundusze inwestycyjne o fachowej nazwie Pracowniczych Programów Kapitałowych. PPK będą zarządzane przez administrację państwową, co tak na prawdę niczego nie zmienia, o przepraszam,  zmieni się nazwa i osoby zarządzające tymi funduszami.

MIT 2 - Pieniądze zgromadzone w OFE zostaną podzielone sprawiedliwie 

Sprawiedliwie czyli jak? W tym konkretnym wypadku mamy możliwości podziału środków według zgromadzonego kapitału lub wszystkim po równo.

- Rozważając pierwszą opcję musimy od razu przyjąć, że jest ona niewykonalna. Dlaczego? Środki z OFE zostaną podzielone na dwie części i tylko część z nich a dokładnie 75 % czyli 103 mld zł "otrzymają" przyszli emeryci, a więc część ich pieniędzy zabierze państwo. Jeżeli zabierze to nie uda się podzielić tych pieniędzy według uzyskanego już kapitału, bo niektóre osoby musiałyby zostać z niczym.

-W sytuacji podziału po równe 6,3 tyś. zł nikt nie uzyska tyle ile w rzeczywistości uzbierał, część osób straci wiele tysięcy złotych a druga grupa osób kosztem tej pierwszej odbierze im te pieniądze. Jak to możliwe? Z prostej zasady, osoby pracujące są w różnym wieku, z różnym stażem pracy, z różną wysokością wynagrodzenia, czyli też z różną ilością pieniędzy zgromadzonych w II filarze. Jeżeli zdecydujemy się na tą opcję to obniżymy części pracującym przyszłe emerytury, przy czym części zwiększymy po raz kolejny kosztem tych pierwszych. Redystrybucja w wykonaniu PIS tak powinien nazywać się pomysł takiego podziału środków.

MIT 3 - Nasze emerytury będą wyższe

W tym haśle premiera Morawieckiego ukryty jest haczyk. Emerytury nie urosną nagle jak grzyby po deszczu, żeby tak się stało musimy zgodzić się na nałożenie na swoją pensję kolejnego kilkuprocentowego podatku. Będzie to minimalnie 2% przy czym będziemy mogli dorzucić kolejne 2 punkty procentowe, co razem daje 4% składki odliczanej od wynagrodzenia brutto. 

niedziela, 3 lipca 2016

Lichocka, Zaremba i Prezydent RP - o śmierci pani Paradowskiej i braku kultury politycznej w PL

Spory polityczne to dla nas Polaków chleb powszedni, nikogo nie dziwi już nawet rywalizacja pomiędzy dziennikarzami, która zaostrzyła się po październikowych wyborach parlamentarnych oraz po przejęciu władzy w mediach publicznych przez partię rządzącą. Wszystko byłoby w normie, gdybyśmy mówili o zdrowej rywalizacji, o konkurowaniu o jak najlepsze obiektywne dziennikarstwo, nie wspierające żadnej ze strony na polskiej scenie politycznej. Obecna sytuacja wymyka się powoli spod jakiejkolwiek kontroli, a o prawdziwe niezależne dziennikarstwo co raz trudniej. Na palcach jednej ręki możemy policzyć portale, dzienniki czy publikacje, które w pełni przestrzegają zasad obiektywnej i niezależnej publicystyki. 

Czasami jednak przez wzgląd na okoliczności, etykę dziennikarską i wartości jakimi kierować powinny się wszystkie osoby wypowiadające się publicznie należałoby tonować swoje stwierdzenia i publikacje. Niestety po raz kolejny z przykrością musimy przyznać, że w polskich mediach nie trzeba przestrzegać żadnych zasad. Tym razem zniszczono świętą prawdę mówiącą, że "O zmarłych należy mówić dobrze albo wcale". 

Skandaliczną należy bowiem uznać publikację Piotra Zaremby, w której rozlicza i snuje insynuacje na temat zmarłej Janiny Paradowskiej. Autor we wstępie w pięknych słowach określa siebie jako osobę szanującą zmarłych, o których nigdy nie mówi źle. Po tym pan Zaremba przechodzi do bezwzględnego ataku, na który nie odważył się wcześniej za życia dziennikarki, pewnie przez wzgląd na obawy o celną odpowiedź pani Paradowskiej. Swoją publikacje określa mianem bilansu jej pracy, a ja raczej powiedziałbym o podłych insynuacjach, wybiórczej i niesprawiedliwej ocenie oraz o charakterystycznym dla polskiej prawicy i wspierających ją dziennikarzy rozliczeniu za czasu komunistyczne. 

Głównym odniesieniem jest pogrzebowa wypowiedź Donalda Tuska, którego przecież prawica próbuje obrzucić z błotem bez względu na okoliczności, co nazwałbym syndromem "winy Tuska". Zarzuca jej brak odwagi, mówi że jest raczej jak Redaktor TV z filmu "Człowiek z marmur", który chowa się w toalecie sejmowej a niżeli Agnieszka poszukująca prawdy. Wyrzuca że nikt nie pamięta jej tekstów z czasów PRL-u. Insynuuje, że walczyła o "Życie Warszawy" po 89 roku, nie podając przy tym żadnych dowodów. Odmawia jej tytułu niezależnej oraz inteligentnej, a to jest już szczyt tupetu i braku szacunku dla jej osiągnięć. Za co otrzymuje taki wieniec pogrzebowy? Niewątpliwie czego nie ukrywa autor za krytykę polskiej prawicy. Wspomina, że zawsze wspierała rządzących ale zapomina o krytyce dla poczynań Prawa i Sprawiedliwości, czy Platformy Obywatelskiej za bierność czy różne afery z udziałem jednych czy drugich polityków. 

Piotr Zaremba pisał ten artykuł głównie przez wzgląd na zazdrość, zawiść i wysokie dziennikarskie aspiracje, które do dziś wydają się być jedynie kwestią marzeń. Rozumiem, że nie może pogodzić się z pozycją jaką zajmuje w polskiej publicystyce, ale nie może przez to atakować zmarłych tylko z powodu ich większej popularności i dla kilku czytelników więcej. Nie tędy droga. Nie przypominam sobie również aby był otwartym krytykiem władz komunistycznych, tak samo jak nie przypominam sobie jego artykułów z tamtych czasów, a chyba to zarzucał pani Paradowskiej. Wspominał też o zmiennych poglądach pani Paradowskiej, kiedy on pisał zarówno dla Newsweeka, Gazety Wyborczej czy dla prezentujących zupełnie inne poglądy Gazety Polskiej i wSieci, warto zatem przed nazwaniem kogoś człowiekiem chorągiewką spojrzeć na samego siebie. Co do rozliczania, portal, w którym opublikowano artykuł wPolityce.pl należy do braci Jacka i Michała Karnowskich jawnych zwolenników PIS, co rozwiewa wątpliwości, co do jakiejkolwiek poprawności czy etyce dziennikarskiej, o obiektywizmie nie wspominając. 

Niestety dla posłanki Joanny Lichockiej nie ma w tym wywiadzie niczego gorszącego, co więcej ona się pod nim podpisuję. Rozumiem, że podoba jej się również gdy ktoś próbuje umniejszać osiągnięcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co jest także warte potępienia. Powinna się zastanowić nad tym co w tej sytuacji robi, jakie mogą być skutki takich poczynań. Warto aby wzięła przykład z prezydenta Andrzeja Dudy i jego wpisu na TT, za to należy mu się ogromny szacunek, ponieważ mimo różnic potrafił godnie ją pożegnać.  


Powinna się zastanowić nad tym, co w tej sytuacji robi, jakie mogą być skutki takich poczynań. Warto aby wzięła przykład z prezydenta Andrzeja Dudy i jego wpisu na TT, za co należy mu się ogromny szacunek, ponieważ mimo różnic potrafił godnie pożegnać panią Paradowską 


Redakcja scommentowanych również pragnie złożyć wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci pani Janiny Paradowskiej. 

#a co na to ... internauci ? o ponownym wyborze Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PIS


W tym tygodniu w cyklu  a co na to ... internauci ? zaprezentujemy komentarze forumowiczów dotyczące ponownego wyboru Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PIS. Dokonaliśmy podziału na komentarze pozytywne i komentarze negatywne, aby w obiektywny sposób spróbować ukazać podział polskiego społeczeństwa na dwa obozy: rządowy i opozycyjny. Nie zależy nam na opowiadaniu się za którąkolwiek ze stron, stąd ten podział. Ponadto zaznaczamy, że komentarze pobierane są z różnych źródeł, dla zachowania równowagi między jednym a drugim stronnictwem. 

A wy co o tym myślicie? Jaka jest wasza opinia na ten temat? 



piątek, 1 lipca 2016

#fakty i mity - o wynagrodzeniach posłów


Kolejny i póki co ostatni już autorski cykl redakcji scommentowanych, w którym powiemy, co jest faktem a co mitem, my po prostu nazwiemy rzeczy po imieniu. W pierwszym wydaniu zwrócimy waszą uwagę na zarobki polskiego parlamentarzysty. Musimy wiedzieć jakie są ich dochody, ponieważ za często w prywatnych rozmowach o polityce wychodzi na jaw nasza niewiedza na ten temat. Pokażmy znajomym i rodzinie swoje rozeznanie w tym temacie, nauczmy się dyskutować merytorycznie argumentując swoje zdanie konkretnymi danymi i sprawdzonymi informacjami. Jeżeli wymagamy od posłów profesjonalizmu w ich pracy zacznijmy wprowadzać go również w naszej codziennej wymianie zdań. 

Czy posłowie zarabiają dużo ? - TAK, w porównaniu z przeciętnym wynagrodzeniem w Polsce                                                                zarabiają bardzo dużo. 



#okładkowo - tygodniki 2


Okładki w tym tygodniu bez większego zaskoczenia skupiają uwagę czytelników na temacie Brexitu. Aż sześć z ośmiu największych tygodników w Polsce w różny sposób prezentują problem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

Utytułowaliśmy razem z redakcją trzy najlepsze okładki, przy czym głównym kryterium w podjęciu tej decyzji była wartość graficzna publikacji. Przypominamy, że nie wchodzimy w wartość i poziom artykułów zamieszczonych w tygodnikach, ta ocena należy tylko i wyłącznie do was, czytelników.

Zachęcam do udzielania komentarzy i klikania lubię to po naszą publikacją.



wtorek, 28 czerwca 2016

#cytat tygodnia - Bartosz Węglarczyk o prawdziwym dziennikarstwie


Obiektywne dziennikarstwo, tak mamy z tym w Polsce od ładnych paru miesięcy olbrzymi problem. Istniał on niemal od zawsze, ale październikowe wybory doprowadziły do bezwzględnej wojny, również na tym froncie. Co jakiś czas słyszymy w mediach wypowiadających się dziennikarzy, którzy zapominają jaka jest ich rola, ba oni nawet wchodzą w buty polityków lub co wcale nie gorsze oceniają. Drodzy internauci i czytelnicy scommentowanych nie takie jest ich zadanie. 

O rzetelnym  dziennikarstwie wypowiedział się ostatnio Bartosz Węglarczyk, za co zdobył od redakcji tytuł "cytat tygodnia". My również liczymy, że takich osób będzie więcej, bo póki co są oni w mniejszości. Brawo panie Bartoszu! 


#polityk tygodnia - David Cameron


Nie było wątpliwości kto zostanie w tym tygodniu laureatem naszego cyklu "polityk tygodnia". Od czwartku najważniejszym tematem w Europie jest Brexit i jego nieobliczalne skutki. Za nim jednak skutki warto wspomnieć o przyczynach, a jedna i zarazem największa to osoba Davida Camerona. Nie kto inny jak właśnie on dla politycznego sukcesu w wyborach parlamentarnych zapowiedział referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Brytyjczyków z UE. Teraz zbiera żniwo swoich politycznych decyzji i rozstaje się z pełnioną przez siebie funkcją. 

Podsumowując najpierw chciał organizować referendum w sprawie wyjścia a później gdy już stało się ono faktem zachęcał do pozostania w strukturach Unii Europejskiej. Trochę nielogicznie nawet z perspektywy jego zwolenników 

Za co otrzymał tytuł od redakcji scommentowanych :
- był na ustach większości Europejczyków 
- doprowadzi do reformy Unii Europejskiej 
- "miał jaja" i podał się do dymisji po porażce w referendum 


niedziela, 26 czerwca 2016

Rafał Ziemkiewicz i jego kultura osobista

Zdajemy sobie sprawę z poziomu wypowiedzi w polskiej polityce i nie dziwią nas co raz to ciekawsze wiązanki padające z ust polityków czy dziennikarzy. Jesteśmy przyzwyczajeni do wrzasków, kłamstw czy osobistych wypadów polityków do swoich rywali. Od jakiegoś czasu również w mediach zarysował się wyraźny podział na dziennikarzy popierających rząd a także tych wspierających opozycję. Brakuje obiektywizmu w ich pracy, co redakcja scommentowanych uważa za największą wadę tychże osób. Ten podział najlepiej odzwierciedla osoba Rafała Ziemkiewicza i Tomasza Lisa, dziennikarzy znajdujących się po przeciwnych stronach barykady. Ich praca przypomina działalność partyjną a niżeli profesjonalne dziennikarstwo. Najlepiej obrazuję to wpis Ziemkiewicza o swoim (politycznym) przeciwniku, tym razem przesadził a tego typu zachowanie powinno być ukarane i nigdy więcej nie powinno się powtórzyć 


BREXIT - ranking memów


W dzisiejszej publikacji prezentujemy najlepsze memy dotyczące brexitu. Sporządziliśmy ranking jak zwykle wyłącznie subiektywny, dlatego zachęcamy do udzielania komentarzy. Kreatywność internautów nigdy nie zawodzi, czego rezultaty prezentujemy poniżej:


piątek, 24 czerwca 2016

Sikorski ironicznie o sojuszu PIS-u z Wlk.Brytanią

W głowach wszystkich Polaków mieszkających aktualnie w Wielkiej Brytanii pojawia się pytanie: "Co teraz będzie?" Optymiści uważają, że Polacy mieszkający na wyspach nie mają się czego obawiać, są przecież największą narodowością generującą duże przychody dla brytyjskiej gospodarki. Niestety pojawiają się również opinie, że do powrotu do ojczyzny zostaną zmuszone setki tysięcy naszych obywateli. Póki co nie ma jasnej deklaracji ze strony rządu brytyjskiego, bo kto takową deklaracje miałby złożyć, ustępujący premier Dawid Cameron? O przyszłość Polaków nie martwi się również polski rząd, który na kryzysie europejskim próbuje ugrać coś dla siebie, a mianowicie zmienić UE na unię narodów. O całej sprawie wypowiedział się były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski:



wtorek, 21 czerwca 2016

#uderzyć słowem - wypowiedź dnia ---21 czerwiec---- LUDWIK DORN


#okładkowo - tygodniki 1


Cykl okładkowo będzie prezentował osiem okładek najpopularniejszych w Polsce tygodników. Na każdej naszej prezentacji wskażemy trzy najlepsze okładki, co będzie  oczywiście decyzją podjętą tylko i wyłącznie subiektywnie, a jeśli nie zgadzacie się z naszym wyborem dajcie temu upust w komentarzach.

A teraz skrótowo co prezentują nasze tygodniki :

  1. "Polityka" - Brexit i jego ewentualne następstwa dla Polaków
  2. "Wprost" - Brexit - kto skorzysta a kto straci na wyjściu Brytyjczyków z UE
  3. "Newsweek" - Minister Zbigniew Ziobro jego pozycja i możliwości 
  4. "Tygodnik Powszechny" - rozmowa z sędzią Andrzejem Rzeplińskim o sporze w sprawie TK 
  5. "Do Rzeczy" -Minister MON Antoni Macierewicz - walka z ISIS i niesłuszna krytyka jaka go spotkała po wysłaniu F-16 i publikacji materiału w "GW"
  6. "w Sieci" - miliarder Soros jako wsparcie dla Michnika i "GW" w walce z Jarosławem Kaczyńskim
  7. "Gazeta Codzienna" - Soros jako ostatnia nadzieja dla Platformy Obywatelskiej i Michnika 
  8. "Gość Niedzielny" - poparcie dla planu inicjatywy obywatelskiej w sprawie ograniczenia handlu w niedziele 

#ring polityczny - partie polityczne vs in vitro


Ring polityczny to kolejny autorski cykl redakcji scommentowanych, w którym zaprezentujemy skonfrontowane stanowiska dwóch różnych stron w różnych zwykle politycznych sprawach. 

Na pierwszym ringu politycznym pojawią się ugrupowania parlamentarne, które zmierzą się z kwestią stosowania metody in - vitro jako sposobu leczenia niepłodności. 

A wy co sądzicie o tej metodzie? Jakie jest wasze zdanie? Z jaką partią się zgadzacie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.





niedziela, 19 czerwca 2016

#a co na to ... internauci ? wniosek o wotum nieufności dla ministra Macierewicza


W naszym cyklu "a co na to... internauci?" będziemy prezentowali zdanie forumowiczów, wypowiadających się o bieżącej polityce i kwestiach światopoglądowych. Zaprezentowane zostaną niektóre komentarze podzielone na te pozytywnie jak i negatywnie odnoszące się do przedstawianej kwestii.

Tematem dzisiejszego cyklu jest: Wniosek PO ws. wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Zachęcam. Redakcja scommentowani.


#polityk tygodnia 1


Pierwszym zwycięzcą naszego cyklu "polityk tygodnia" został Ryszard Petru lider partii Nowoczesna. Poniżej prezentujemy czym według redakcji zasłużył sobie na ten tytuł. 

- debata sejmowa w której znokautował panią poseł Krystynę Pawłowicz, a jego sformułowanie "niech się pani nie wali w łeb" znalazło się niemal w każdym serwisie informacyjnym 
- "lider opozycji" wyjście przed szereg, zasygnalizowanie jakie są polityczne aspiracje Ryszarda Petru
- pozostanie na sali plenarnej Nowoczesnej, w momencie, gdy PO opuściła posiedzenie i zorganizowała konferencje na schodach 


pozytywny polityk tygodnia 




sobota, 18 czerwca 2016

Siedem cykli na siedem dni tygodnia

Zaczynamy,  http://scommentowani.blogspot.com/  to zupełnie nowy blog skupiony (nie tylko)  na polityce,  na którym nigdy nie zaznacie nudy. Przejrzyste, skrótowe i nieodkryte dotąd informacje a wszystko to w jednym miejscu. Ciekawa forma prezentacji, ciekawe treści a co najważniejsze zupełnie inne, lepsze oblicze polskiej publicystyki. Poniżej do zobaczenia jakie materiały będą pojawiały cię cyklicznie na naszym blogu, a to jedynie początek. Zapraszam. 



środa, 15 czerwca 2016

Konflikt o in - vitro, czyli jak rozwiązać nierozwiązywalne

Naprotechnologia czy in- vitro? In vitro czy naprotechnologia? Te pytanie zadajemy sobie oglądając, co raz to częstsze i trafiające do szerszej grupy odbiorców programy i serwisy informacyjne. Co raz to nowi „eksperci” wypowiadają się w pełni przekonani do swej racji i w oparciu o wiedzę medyczną na tematy problemu jakim jest niepłodność. Debata toczy się od lat, Platforma Obywatelska w obawie o wynik wyborczy przed wyborami parlamentarnymi przegłosowała możliwość stosowania in- vitro i finansowanie tej metody z budżetu państwa. Niedługo potem PIS i nowy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zdecydował , że program finansowania programu in – vitro z budżetu zostanie zakończony w połowie tego roku. Ową decyzję tłumaczy się wprowadzeniem dotowania naprotechnologii. Nie możemy jednak zrozumieć, dlaczego zakończono program in – vitro. Może to świadczyć jedynie o decyzji politycznej jaką kieruję się większość polityków w Polsce. PIS będący partią wykorzystującą Kościół do zdobywania kolejnych wyborców i wzmacniania poparcia musiało zadowolić żelazny elektorat oraz hierarchów kościelnych jak chociażby ojca Tadeusza Rydzyka.
Co zatem należałoby zrobić aby zadowolić wszystkich Polaków, zarówno tych zakorzenionych w wierze katolickiej jak i tych nie? Gdyby obecny rząd kierował się w tej sprawie dobrem ogółu i odrobiną chęci politycznej, zdecydowanie rozwiązałby tą kwestię inaczej, a mianowicie dał możliwość wyboru: Naprotechnologia czy in – vitro? Wiązałoby się to z finansowaniem obu metod. Decyzja należałaby wtedy do przyszłych rodziców, którzy po konsultacji z lekarzem wybraliby dla siebie najdogodniejszą metodę.
Nie chcę jak wielu innych „ekspertów” określać, która metoda jest lepsza, która daje większe szanse na urodzenie wymarzonego dziecka. To kwestia lekarza i przyszłych rodziców, bo przecież każdy przypadek jest inny i nie ma jednej sprawdzonej recepty rozwiązującej problemy niepłodnych par. Aktualne decyzje ministerstwa zdrowia zamykają furtkę wielu parom, niebędącym w stanie samodzielnie pokryć kosztów związanych z in – vitro. Przypominam, że państwo Polskie jest dobrem wszystkich, bez względu na światopogląd czy poglądy polityczne. Właśnie ta sprawa, wymaga zastosowania przedstawionej powyżej wykładni. PIS miał łączyć Polaków, ale póki co ich dzieli robiąc to czemu się tak sprzeciwiają, a mianowicie nadawaniu przywilejów pewnym grupom ludzi. Miejmy nadzieje, że jest to jedynie tymczasowy błąd rządu, który po ponownym przeanalizowaniu da szanse wszystkim, a nie tylko części.
Odnosząc się do rzekomych „ekspertów” mam ytna myśli chociażby pana Terlikowskiego, który śmie mówić nam, co jest dla nas dobre, a co nie. Jest w stanie spierać się z przedstawicielami lekarzy, ba on nawet stawia się wyżej od nich. Bez żadnej wiedzy medycznej w oparciu, o to co przeczytał i usłyszał od niektórych i nielicznych lekarzy krykuje, to co mówią powołując się przy tym na nierzeczowe badania i raporty. To skandaliczne i bezczelne jak się zachowuje i co mówi ten pan. To jest co najwyżej bardzo niskich lotów dziennikarstwo, co w mojej opinii i tak jest już przesadą.
Decyzja powinna należeć do Nas. Dobrze wiemy co jest dla nas najlepsze. Nie chcemy być ograniczani. Chcemy poszerzania naszych możliwości. Dajcie nam tą szansę, na której tak bardzo zależy wielu bezpłodnym parom.